Jakie są najpopularniejsze odmiany ogórków?

Na rynku znaleźć można bardzo wiele różnych odmian ogórków. Są to jedne z najczęściej spotykanych i uprawianych warzyw zarówno na działkach, jak i w przydomowych ogródkach. Ogórki, które można znaleźć na rynku, są dostępne w bardzo odmianach. Każda z tych odmian ma soje pewne cechy przewodnie. Dzięki ich poznaniu ich uprawa stanie się łatwiejsza, a uzyskiwane plony będą jeszcze lepsze.

Odmiany dostępne na rynku

Ogórki, które znajdują się na rynku dostępne są w bardzo wielu odmianach. W większości przypadków są to odmiany zagraniczne. W przypadku chęci uprawiania ogórków warto wybrać odmiany, które charakteryzują się zwiększoną odpornością na choroby. Przede wszystkim ogórki powinny być odporne na takie choroby jak mączniak ogórka czy też parch dyniowatych. Warto zadbać, aby odmiany ogórków miały zwarty przekrój co pozwoli uzyskać odpowiedni zwarty i wzniesiony przekrój.

Na rynku można znaleźć takie odmiany jak:

Cezar F1 – jest to odmiana średnio wczesna, która charakteryzuje się dużym wigorem. Jest ona odporna na najpopularniejsze choroby, jakie mogą dopaść ogórki. Plony tej odmiany cechują się grubymi brodawkami i doskonale nadają się do konserwowania oraz kwaszenia. Dodatkową zaletą tej odmiany jest fakt, że nie ma ona tendencji do żółknięcia.

Hermes F1 – jest to odmiana bardzo plenna, wczesna. Owoce tej odmiany charakteryzują się jasnymi smugami oraz faktem, że są lekko błyszczące.

Odys F1 – odmiana ta bardzo silnie rośnie i jest odporna na chłody oraz najpopularniejsze choroby spotykające ogórki. Odmiana ta doskonale nadaje się do kwaszenia oraz konserwowania.

Parys F1 – jest to odmiana średnio wczesna o silnym wroście, która odporna jest na mączniaka rzekomego oraz wielu innych chorób. Owoce tej odmiany mają bardzo regularne kształty, są cylindryczne oraz posiadają delikatny połysk przy kolorze zielonym.

Więcej o ogórkach znajdziesz na stronie PoradnikOgrodniczy.pl

Innymi odmianami, które dostępne są na rynku są Polan, Izyd, Prymus, Lider oraz wiele innych. Każda z tych odmian sprawdzi się w wielu różnych zastosowaniach. Zanim zasadzi się konkretną odmianę warto dokładnie zaznajomić się z jej wymaganiami, sprawdzić jak one się charakteryzują oraz czy warto je uprawiać w określonych celach. Wśród bogatej oferty odmian ogórków każdy znajdzie tą dla siebie.

About Architekt Krajobrazu